لطفا صبر کنید . . .

سوال 3

ژانویه 5, 2021 توسط admin0
photo_پرسش-320x226.jpg

برای فردی که ترس از آمپول دارد و در زمان تزریق دچار افت فشار شدید می‌شود و حتی ترس از دندان‌پزشکی نیز باعث می‌شود از انجام درمان ممانعت کند چگونه هیپنوتیزم می‌تواند مؤثر باشد؟

پاسخ

درمان‌های دندان‌پزشکی برای برخی بیماران ناخوشایند و گاه بسیار آزاردهنده می‌باشد به طوری که برخی چنان از درمان‌های دندان‌پزشکی و ابزارهای درمان هراس دارند که ممکن است علی‌رغم نیاز شدید به خدمان دندان‌پزشکی سال‌ها از ورود به محیط درمانی پرهیز کرده باشند.

در این مواقع شخص دچار ترس می‌شود که به موجب آن تحریک سیستم اعصاب پاراسمپاتیک و در نتیجه باعث افت فشار خون به شکل ناگهانی و کاهش تعداد ضربات قلب می‌گردد و طبیعتاً خون‌رسانی به مغز برای لحظاتی مختل می‌شود که این امر ممکن است با آسیب‌های فیزیکی همراه گردد. در واقع بار هیجانی منفی بسیار زیاد می‌باشد که باعث بروز این تحریکات می‌شود.

جلوگیری از ترس، کاهش اضطراب و افزایش اثر بی‌حسی از پرکاربردترین موارد استفاده هیپنوتیزم در این خصوص می‌باشد و ترس‌هایی که نسبت به تزریقات و اعمال دندان‌پزشکی و یا واکسیناسیون و حتی نمونه‌گیری خون در آزمایشگاه را می‌توان با استفاده از هیپنوتیزم کنترل نمود.


پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *.

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

طراحی و بازبینی توسط سعید هاشمیان