لطفا صبر کنید . . .

اولین کلینیک رسمی هیپنوتراپی ایران افتتاح شد

ژانویه 8, 2021 توسط admin0
photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۴_۱۶-۲۴-۵۰-320x315.jpg

اولین کلینیک رسمی هیپنوتراپی ایران افتتاح شد.
این کلینیک که درنوع خود اولین کلینیک رسمی هیپنوتیزم درمانی درکشور است توسط دانشکده طب مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با محوریت آقای دکتر مهدی فتحی دانشیار بیهوشی قلب دانشگاه که همزمان ریاست انجمن هیپنوتیزم آسیا را نیز عهده دار است به بهره برداری رسید.
در مراسم افتتاح این کلینیک که درحاشیه کنگره کشوری طب مکمل صورت گرفت جمع کثیری از مسولین دانشگاه و وزارت بهداشت حضور داشتند.این کلینیک علاوه براتاق درمان مجهز به سالن آموزش نیز میباشد و امکان آموزش هیپنوتراپی همزمان چهل دانشجو را فراهم میکند.
دکتر فتحی در این مراسم اعلام کرد این کلینیک نه تنها پاسخگوی بخشی از نیاز مردم سطح استان و کشور به خدمات درمان‌های هیپنوتیزمی را مرتفع میکند بلکه خلا آموزش مهارت محور دانش آموختگان انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی را نیز مرتفع خواهد کرد.
دکتر یوسفی رییس دانشکده طب مکمل نیز با اشاره به اینکه آموزش هیپنوتیزم در دانشکده طب مکمل مشهد برای اولین بار در سطح کشور بطور آکادمیک وبراساس طرح مصوب کوریکولار معاونت آموزشی وزارت بهداشت انجام شده است افزود اغلب متخصصین این رشته درمشهد در انجام هیپنوتراپی توانمند شده اند .
گفتنی است امروزه آموزش هیپنوتیزم در بطن کوریکولوم آموزشی رشته های تخصصی طب مکمل ، تخصصی روانپزشکی ، فلوشیپ رواندرمانی ، فلوشیپ بیهوشی درد ،پزشکی عمومی و مامایی جای دارد.


پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز علامتگذاری شدهاند *.

به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن. در صورتی که می‌خواهید انگلیسی تایپ کنید Ctrl+g را فشار دهید.

طراحی و بازبینی توسط سعید هاشمیان